HOT NEWS
ΟΠΑΠ Καρυώτης
Elia Promote
Σχολή Τερματοφυλάκων

Facebook

YouTube

Σιουρούνης - Τζάμια - Κρύσταλλα
Γιαννακόπουλος
Θεοχάρης
Cafe Sueno
Ανθοτεχνική
Καπετάνος
Κασκαντάμης Παναγιώτης - Λογιστικά Φοροτεχνικά
Κασκαντάμης Παναγιώτης - Λογιστικά Φοροτεχνικά
Αυρα

Relax

Όλοι οι Έλληνες Ολυμπιονίκες από την 1η ως την 8η θέση (1896-2016)

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Καθώς ολοκληρώθηκαν οι ελληνικές συμμετοχές στους Ολυμπιακούς Αγώνες που διεξάγονται στο Ρίο, είναι μια ευκαιρία να δούμε όλους τους Έλληνες Ολυμπιονίκες από το 1896 ως και το 2016, από την 1η ως και την 8η θέση.

Μια προσπάθεια αρκετών μηνών, για να συλλέξουμε όλους τους αθλητές που λογίζονται ως Ολυμπιονίκες, φαίνεται να ολοκληρώνεται με αρκετά σημαντική επιτυχία.

Δείτε λοιπόν πιο κάτω, όλους όσους βρέθηκαν στις 8 πρώτες θέσεις με την πεποίθηση ότι δεν απουσιάζει κάποιος από τη λίστα.

 

Αναλυτικά:

 

1η θέση – Χρυσό μετάλλιο

ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΕΠΙ ΚΑΛΩ ΑΘΗΝΑ 1896

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑ (σπαθασκία φιλάθλων) ΑΘΗΝΑ 1896

ΔΗΜΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ 1992 - ΑΤΛΑΝΤΑ 1996 - ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΗΛΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΖΟΥΝΤΟ ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΕΣΚΙΤΖΟΓΛΟΥ – ΖΑΙΜΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Dragon) ΡΩΜΗ 1960

ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ – ΤΣΟΥΛΦΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (470) ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΑΡΑΣΕΒΔΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (200μ. τυφέκιο) ΑΘΗΝΑ 1896

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΡΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΚΑΚΟΥΣΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ Σ.ΛΟΥΙΣ 1904

ΚΑΧΙΑΣΒΙΛΙ ΚΑΧΙ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996 - ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΜΠΙΜΗΣ – ΣΥΡΑΝΙΔΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ              ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Mistral) ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΚΟΡΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (Αεροβόλο πιστόλι 25μ.) ΡΙΟ 2016

ΚΕΝΤΕΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 200μ. ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΛΟΥΗΣ ΣΠΥΡΟΣ                ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΜΗΓΙΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΜΟΣΧΑ 1980

ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (ασκήσεις εδάφους) ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΜΑΛΟΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (100μ. ελεύθερο ναυτών) ΑΘΗΝΑ 1896

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (κρίκοι) ΑΘΗΝΑ 1896

ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (300μ. καραμπίνα) ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΥΡΓΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑ (ξιφασκία οπλοδιδασκάλων) ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΑΤΟΥΛΙΔΟΥ ΒΟΥΛΑ 100μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ 1992

ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (κρίκοι) ΡΙΟ 2016

ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΡΙΟ 2016

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΗΚΟΣ ΑΝΕΥ ΦΟΡΑΣ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ 1912

ΤΑΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (κρίκοι) ΑΘΗΝΑ 2004

ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑ  ΑΘΑΝΑΣΙΑ 20000 ΒΑΔΗΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΦΡΑΓΚΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (25μ. περίστροφο) ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΑΛΚΙΑ ΦΑΝΗ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

 

2η θέση – Αργυρό μετάλλιο

ΑΝΔΡΕΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (1200μ. ελεύθερο) ΑΘΗΝΑ 1896

ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΜΟΝΑΧΟ 1972

ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (10.000 ανοιχτής θάλασσας) ΡΙΟ 2016

ΔΙΖΥΓΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Περσάκης, Μητρόπουλος, Ξενάκης, Αθανασόπουλος, Ανδριακόπουλος) ΑΘΗΝΑ 1896

ΔΩΡΙΖΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΔΕΒΕΤΖΗ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΘΑΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 100μ. ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΤΕΝΙΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΝΙΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΚΑΡΑΚΑΛΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑ (σπαθασκία φιλάθλων) ΑΘΗΝΑ 1896

ΚΟΚΚΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΚΕΛΕΣΙΔΟΥ ΤΑΣΟΥΛΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000 - ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Mistral) ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΩΛΕΤΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΒΑΛΕΡΙΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΜΑΝΙΑΝΙ ΜΙΡΕΛΑ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΝΙΚΗ ΥΨΟΣ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΜΗΤΡΟΥ ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΜΥΣΤΑΚΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ ΑΘΗΝΑ 2004

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ ΑΘΗΝΑ 2004 - ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΞΕΝΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΕΠΙ ΚΑΛΩ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΕΠΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (500μ. ελεύθερο) ΑΘΗΝΑ 1896

ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (25μ. πιστόλι) ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πιστόλι ταχύτητος) ΑΝΔΡΩΝ

(Ι.ΘΕΟΦΥΛΑΚΗΣ, Α.ΘΕΟΦΥΛΑΚΗΣ,Ι.ΣΑΠΑΣ, Α.ΒΡΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, Γ.ΜΩΡΑΙΤΙΝΗΣ) ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΜΒΕΡΣΑ 1920

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ασιλιάν Δήμητρα, Ελληνάκη Γεωργία, Καραγιάννη Ευτυχία, Καραπατάκη Αγγελική, Κοζομπόλη Βούλα, Λαρά Γιούλη, Λιόση Κική, Μελιδώνη Αντυ, Μυλωνάκη Ανθούλα, Μωραΐτη Τόνια, Μωραϊτίδου Εύη, Οικονομοπούλου Κατερίνα, Ρουμπέση Αντιγόνη) ΠΟΛΟ ΑΘΗΝΑ 2004

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (25μ. τυφέκιο) ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ – ΜΟΥΓΙΟΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΠΕΤΡΟΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΕΝΙΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996 - ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΤΣΙΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΘΗΝΑ 1896

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΗΚΟΣ ΑΝΕΥ ΦΟΡΑΣ ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΥΨΟΣ ΑΝΕΥ ΦΟΡΑΣ ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΤΑΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (Κρίκοι) ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΦΡΑΓΚΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (300μ. πιστόλι) ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΑΖΑΠΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (100μ. ελεύθερο ναυτών) ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗΣ ΗΛΙΑΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Finn) ΜΟΝΑΧΟ 1972

ΧΩΡΑΦΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (100μ. ελεύθερο) ΑΘΗΝΑ 1896

 

3η θέση – Χάλκινο μετάλλιο

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΣΑΜΠΛ (Ειρήνη Αϊνδηλή, Χαρά Καρυάμη, Εύα Χριστοδούλου, Μαρία Γεωργάτου, Αννα Πολλάτου, Γαρυφαλλιά Αρβανίτη  ΡΥΘ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΒΕΡΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 1896

ΒΕΡΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΓΟΛΕΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 800μ. ΑΘΗΝΑ 1896

ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΝΙΚΟΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Σ.ΛΟΥΙΣ 1904

ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΜΕΞΙΚΟ 1968

ΔΑΜΑΣΚΟΣ ΑΓ. ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΘΗΝΑ 1896

ΔΕΒΕΤΖΗ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΔΗΜΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΔΡΙΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (100μ. ελεύθερο ναυτών) ΑΘΗΝΑ 1896

ΔΙΖΥΓΟ ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ (Λούνδρος, Μητρόπουλος, Καρβελάς, Χρυσάφης) ΑΘΗΝΑ 1896

ΗΛΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΖΟΥΝΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ – ΠΙΕΡΡΑΚΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑ (ξίφος ασκήσεως) ΑΘΗΝΑ 1896

ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ-ΓΑΒΡΙΛΗΣ-ΡΕΠΑΝΑΚΗΣ               ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Soling) ΜΟΣΧΑ 1980

ΚΑΡΝΤΑΝΟΦ ΑΜΙΡΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΚΙΟΥΡΕΓΚΙΑΝ ΑΡΤΙΟΜ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΟΡΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (10μ. αεροβόλο) ΡΙΟ 2016

ΜΑΝΤΗΣ – ΚΑΓΙΑΛΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (470) ΡΙΟ 2016

ΜΕΤΑΞΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (τραπ από 14 μέτρα) ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΜΑΝΙΑΝΙ ΜΙΡΕΛΑ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΘΗΝΑ 2004

ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ - ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ – ΚΡΑΒΑΡΙΤΗ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Yngling) ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΜΩΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (25μ. περίστροφο υπηρεσίας) ΑΘΗΝΑ 1896

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΕΡΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΕΡΣΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (κρίκοι) ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ – ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ 1956

ΤΣΙΑΒΟΥ – ΓΙΑΖΙΤΖΙΔΟΥ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΥΨΟΣ ΑΝΕΥ ΦΟΡΑΣ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ 1912

ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (200μ. πολεμικό όπλο) ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΡΗΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΜΟΣΧΑ 1980

ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΧΟΛΙΔΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984 - ΣΕΟΥΛ 1988

ΧΩΡΑΦΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (1200μ.) ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΩΡΑΦΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (500μ.) ΑΘΗΝΑ 1896

 

4η θέση

ΑΝΝΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (100μ. ελεύθερο) ΑΘΗΝΑ 1896

ΑΣΟΥΜΑΝΑΚΗ – ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΡΙΟ 2016

ΒΡΕΤΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΒΕΡΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 1896

ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (10.000 ανοιχτής θάλασσας) ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΖΟΥΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΖΥΓΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΜΟΝΤΡΕΑΛ 1976

ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΘΗΝΑ 1896

ΘΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΜΕΞΙΚΟ 1968

ΚΑΡΝΤΑΝΟΦ ΑΜΙΡΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΛΕΒΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (300μ. τουφέκι τριών στάσεων) ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ 1912

ΜΗΤΡΟΥ ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ – ΜΠΟΥΚΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Star) ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΜΕΤΑΞΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (300μ.) ΑΘΗΝΑ 1896

ΜΟΣΧΙΔΗΣ ΟΘΩΝ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΜΕΞΙΚΟ 1968

ΜΑΡΚΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΜΩΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΘΗΝΑ 1896

ΞΑΝΘΟΥ ΝΙΚΗ ΜΗΚΟΣ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Ρέππας, Σχίζας, Μάζης, Λούδης, Χατζηθεοδώρου, Θεοδωρόπουλος, Χ. Αφρουδάκης, Καλακώνας, Γ. Αφρουδάκης, Σάντα, Βλοντάκης, Δεληγιάννης, Θωμάκος)  ΠΟΛΟ ΑΘΗΝΑ 2004

ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (25μ. πιστόλι ταχύτητας) ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1936

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΜΕΞΙΚΟ 1968

ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ - ΤΣΙΛΗΣ - ΤΖΙΑΛΛΑΣ – ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΟΙΚΙΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΠΟΙΚΙΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΠΡΙΝΤ (Δημήτρης Γεωργαλής, Λάμπρος Βασιλόπουλος, Κλεάνθης Μπάργκας) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΣΑΠΠΑΣ ΙΑΣΩΝ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΜΒΕΡΣΑ 1920

ΣΥΛΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1936

ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (Μαυρομάτης, Πετρόπουλος, Σκαρλάτος, Θεοφιλάκης) – (30μ. στρατιωτικό πιστόλι) ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ 1912

ΤΣΙΝΤΣΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΤΖΕΛΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΦΡΑΓΚΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (25μ. στρατιωτικό πιστόλι) ΑΘΗΝΑ 1896

 

5η θέση

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΣΑΜΠΛ (Στυλιανή Χρηστίδου, Ελένη Χρονοπούλου, Ηλέκτρα Ευθυμίου, Μαρία Κακίου, Βαρβάρα Μαγνήσαλη, Στεργιαννή Πανταζή) ΡΥΘ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΘΗΝΑ 2004

ΑΒΡΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΘΗΝΑ 2004

ΒΑΣΔΕΚΗ ΟΛΓΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΒΕΛΟΥΛΗΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΣΤ.ΛΟΥΙΣ 1904

ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΞΙΦΑΣΚΙΑ (σπάθη) ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (1500μ.) ΑΘΗΝΑ 2004

ΔΩΡΙΖΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΖΕΡΒΙΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1932

ΖΟΥΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΘΗΝΑ 1896

ΙΑΚΩΒΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΜΟΝΑΧΟ 1972

ΙΑΤΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑ (σπάθη) ΑΘΗΝΑ 1896

ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ  ΤΖΟΥΝΤΟ ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΑΡΑΣΕΒΔΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (300μ. καραμπίνα τριών στάσεων) ΑΘΗΝΑ 1896

ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ ΒΥΡΩΝ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (RS:X) ΡΙΟ 2016

ΚΟΥΛΙΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Finn) ΜΕΞΙΚΟ 1968

ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΒΑΛΕΡΙΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ 1992

ΜΠΑΝΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (Παναγιώτης Γιαννάκης, Παναγιώτης Φασούλας, Φάνης Χριστοδούλου, Νίκος Οικονόμου, Φραγκίσκος Αλβέρτης, Κώστας Παταβούκας, Ευθύμης Μπακατσιάς, Γιώργος Σιγάλας, Λευτέρης Κακιούσης, Ντίνος Αγγελίδης, Ευθύμης Ρεντζιάς Δημήτρης Παπανικολάου) ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (Φραγκίσκος Αλβέρτης, Δημήτρης Διαμαντίδης, Νίκος Ζήσης, Μιχάλης Κακιούζης, Δήμος Ντικούδης, Λάζαρος Παπαδόπουλος, Θοδωρής Παπαλουκάς, Δημήτρης Παπανικολάου, Βασίλης Σπανούλης, Κώστας Τσαρτσαρής, Αντώνης Φώτσης, Νίκος Χατζηβρέττας) ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΘΗΝΑ 2004

ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (Δημήτρης Διαμαντίδης, Θοδωρής Παπαλουκάς, Νίκος Ζήσης, Βασίλης Σπανούλης, Γιώργος Πρίντεζης, Παναγιώτης Βασιλόπουλος, Μιχάλης Πελεκάνος, Κώστας Τσαρτσαρής, Αντώνης Φώτσης, Σοφοκλής Σχορτσιανίτης, Γιάννης Μπουρούσης) ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΜΗΤΡΟΥ ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΒΡΑΑΜ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΞΥΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΘΗΝΑ 1896

ΟΥΖΛΙΑΝ ΤΙΓΚΡΑΝ ΠΥΓΜΑΧΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Finn) ΑΘΗΝΑ 2004

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΑΠΑΣΥΜΕΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΡΙΣΙ 1900

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΥΓΜΑΧΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΥΓΜΑΧΙΑ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΠΟΙΚΙΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΜΟΣΧΑ 1980

ΠΟΙΚΙΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΣΚΑΡΛΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (50μ. περίστροφο) ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ 1912

ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΥΓΜΑΧΙΑ Λ. ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984                                                                                                                                                                                               

ΤΣΙΚΟΥΝΑ ΣΤΕΛΛΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΟΜΑΔΙΚΟ (Ευαγγελλία Ψάρρα, Ελπίδα Ρομάντζη  Φωτεινή Βαβατζή) ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1932

ΦΑΤΣΗΣ 1500μ. ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 100μ. ΑΘΗΝΑ 1896

 

6η θέση

ΑΝΤΙΚΑΤΖΙΔΗ ΧΑΪΝΤΗ ΙΠΠΑΣΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΑΡΚΟΥΔΕΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΘΗΝΑ 2004

ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΕΛΣΙΝΚΙ 1952 - ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ 1956

ΓΚΑΤΣΙΟΥΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΓΟΛΕΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1500μ. ΑΘΗΝΑ 1896

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΘΑΛΑΣΣΙΝΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΥΓΧ.ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ 1992

ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗΣ – ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Star) Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ - ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ – ΣΠΥΡΙΔΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Soling) Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΠΕΡΡΑΚΗΣ – ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Finn) ΜΟΝΤΡΕΑΛ 1976

ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Mistral) ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ ΒΥΡΩΝ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (RS:X) ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΚΟΚΚΩΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (400 Μ.Α.) ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΟΝΤΟΜΑΝΩΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΚΟΥΚΟΔΗΜΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΗΚΟΣ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ 1992

ΚΟΥΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΕΛΣΙΝΚΙ 1952

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΒΑΛΕΡΙΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΜΑΝΤΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1936

ΜΕΛΕΤΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΜΠΙΣΚΙΤΖΗ – ΤΣΙΑΒΟΥ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΡΩΜΗ 1960

ΝΙΑΓΚΟΥΑΡΑ ΝΕΡΙ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (100μ.) ΑΘΗΝΑ 2004

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Βολτυράκης, Πάτρας, Καϊάφας, Χατζηθεοδώρου, Ψύχος, Μαυρωτάς, Τ. Παπαναστασίου, Καλακώνας, Γ. Αφρουδάκης, Χατζής, Μ. Γεωργαράς, Λοράντος, Λούδης) ΠΟΛΟ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Κώστας Φλέγκας, Στέφανος Γαλανόπουλος, Μανώλης Μυλωνάκης, Γιώργος Δερβίσης, Κώστας Γεννηδουνιάς, Γιάννης Φουντούλης, Κυριάκος Ποντικέας, Χρήστος Αφρουδάκης (αρχηγός), Βαγγέλης Δελακάς, Κώστας Μουρίκης, Χριστόδουλος Κολόμβος, Αλέξανδρος Γούνας, Άγγελος Βλαχόπουλος) ΠΟΛΟ ΡΙΟ 2016

ΝΤΟΥΣΚΟΣ - ΜΑΓΔΑΝΗΣ - ΠΕΤΡΟΥ - ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ               ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΡΙΟ 2016

ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΥΨΟΣ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΠΕΤΜΕΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΛΟΝΔΙΝΟ 1948

ΠΟΖΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ               Κ. ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕΟΥΛ 1988

ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΤΖΙΩΡΤΖΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΜΟΝΑΧΟ 1972

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (δίζυγο) ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ (Αλβανός Αλέξανδρος, Βασιλάκης Αλέξανδρος, Βόγλης Ευάγγελος, Γραμματικός Νικόλαος, Ζαραβίνας Γεώργιος, Καρυπίδης Σάββας, Καφφάτος Δημήτρης, Κοκολοδημητράκης Νικόλαος, Μπαλωμένος Σπύρος, Τζιμούρτος Δημήτριος, Τρούπης Ανδρέας, Τσιλιμπάρης Κωνσταντίνος, Χαλκίδης Γεώργιος, Χατσατουριάν Κρικόρ - Γρηγόριος, Χρυσόπουλος Ιωάννης) ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΘΗΝΑ 2004

ΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΗΚΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΘΗΝΑ 1896

 

7η θέση

ΒΑΣΔΕΚΗ ΟΛΓΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΑΓΚΑΤΖΑΝΙΑΝ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (400μ.) ΑΘΗΝΑ 2004

ΓΕΡΑΚΕΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΔΕΣΚΟΥΛΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984 - ΣΕΟΥΛ 1988

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πολεμικό τυφέκιο 3 στάσεων) ΑΘΗΝΑ 1896

ΕΛΓΚΙΑΝ ΣΑΡΚΙΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΖΙΝΤΙΡΙΔΗΣ ΡΕΒΑΖ ΤΖΟΥΝΤΟ ΑΘΗΝΑ 2004

ΘΕΟΦΙΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πολεμικό τυφέκιο) ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΘΕΟΦΙΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πολεμικό τυφέκιο) ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Γ. ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕΟΥΛ 1988

ΤΡΑΚΑΣ – ΓΑΒΡΙΙΛΙΔΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΘΗΝΑ 2004

ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πολεμικό τυφέκιο) ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΜΗΓΙΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΜΟΝΤΡΕΑΛ 1976

ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (Άλμα) ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Βασιλείου Ελένη, Δελή Αικατερίνη, Καββαδία Τατιάνα, Καλέντζου Δήμητρα, Κλιγκοπούλου Σοφία, Κωστάκη Αν., Μάλτση Ευανθία, Σαμορούκοβα Μαρία, Σαρέγκου Πολυμνία, Σταχτιάρη Ειρήνη, Τασούλη Ατλαντή-Μαρί, Χριστοφοράκη Αθηνά) ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΘΗΝΑ 2004

ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΕΙΖΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ (Δημητρέλης Τζέιμς - Χριστόδουλος, Δούρος Δημήτριος, Ζαβάρας Κλίντον-Ουέιν, Θεοδωράκος Τζάρεντ - Γεώργιος, Θεοδώρου Νικόλαος, Θεοχάρης Κόρυ - Αντώνιος, Καβουργιάρης Δημήτριος, Κινγκσμπούρι Ρόμπεντ - Ρέιμοντ, Κοτταράς Γεώργιος, Κουτσαντωνάκης Μιχαήλ, Κρεμμυδάς Αλέξανδρος, Μαηστράλης Πήτερ- Γκας, Μαρκάκης Νικόλαος, Μελεχες Μελετι Ρος, Μπέλιντζερ Κλεητον, Μπούρας Μπραντλη Κωνσταντίνος, Μπρακ Ανδρέας Τζέιμς, Παπαλυμπέρης Ερικ Ντάνιελ, Ρόμπινσον Χριστόφορος, Σπανός Βασίλειος, Σπένσερ Σον Τζέιμς, Συκαράς Παναγιώτης, Σωτηρόπουλος Παναγιώτης, Χάισλερ Λόρενς) ΜΠΕΪΖΜΠΟΛ ΑΘΗΝΑ 2004

ΝΤΩΝΑ ΜΟΡΦΟΥΛΑ ΡΥΘ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πολεμικό τυφέκιο – κυνηγετικό όπλο) ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΟΥΖΟΥΝΗ ΠΟΠΗ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Δεληγιάννης, Σχίζας, Μάζης, Κοκκινάκης, Θωμάκος, Θεοδωρόπουλος, Χρ. Αφρουδάκης, Γ. Αφρουδάκης, Ντόσκας, Μιτελούδης, Βλοντάκης, Μυλωνάκης Ρέππας) ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΠΟΙΚΙΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΣΕΟΥΛ 1988

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΗΣ ΤΖΟΥΝΤΟ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΡΕΔΙΑΔΗΣ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πολεμικό τυφέκιο) ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΣΑΛΤΣΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕΟΥΛ 1988 - ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΣΒΑϊΕΡ ΤΟΝΙΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΕΟΥΛ 1988 - ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ 1992

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΟΜΑΔΙΚΟ (πολεμικό τυφέκιο) (ΒΗΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΚΕΦΑΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΞΥΛΙΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΠΕΡΙΣΤΑΡΑΚΗΣ ΕΜ.) ΑΜΒΕΡΣΑ 1920

ΣΠΥΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΣΥΛΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ 1948

ΣΟΦΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γεωργαντά Τζήννυ Μάρι, Γκέιλ Τζοάνα Αντάλι, Κανελλάκη-Κλόουζμαν Χλόη Μαρία, Καραντζά Χρισ., Κουτούκου Αικατερίνη, Κρομμύδα Αικατερίνη Ελένη, Μπάσορ Τζέσικα Λυν, Μπάσορ Λίντσεϊ Κριστίν, Μπούζιου Ιωάννα, Σκίγκα Στέφανι, Τζαρνέσκι Βανέσσα, Τζέιμς Λίντζυ Λώρεν, Φαρνγουόρθ Τζέιμι Λυν, Φάρνγουόρθ Στέισι Λι, Φάρνγουόρθ Σάρα Ρένε) ΣΟΦΤΜΠΟΛ ΑΘΗΝΑ 2004

ΣΤΑΘΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πιστόλι ακριβείας) ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1936

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (πολεμικό τυφέκιο) ΛΟΝΔΙΝΟ 1908

ΤΣΙΑΚΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΛΟΝΔΙΝΟ 2012 - ΡΙΟ 2016

ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΜΟΝΤΡΕΑΛ 1976

ΧΛΕΝΤΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1932

ΨΑΡΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

 

8η θέση

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣ (400 Μ.Α.) ΑΘΗΝΑ 2004

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΕΤΗ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΒΟΓΓΟΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΒΡΥΩΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΛΟΥΙΖΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΓΕΩΡΓΑΤΟΥ – ΚΟΥΤΣΟΠΕΤΡΟΥ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ ΑΘΗΝΑ 2004

ΕΣΚΙΤΖΟΓΛΟΥ - ΖΑΪΜΗΣ – ΜΑΓΟΥΛΑΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Dragon) ΤΟΚΥΟ 1964

ΖΑΡΖΑΒΑΤΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΜΟΣΧΑ 1980

ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΜΟΣΧΑ 1980

ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (RS:X) ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΚΑΣΑΠΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

ΚΙΣΕΟΓΛΟΥ – ΜΠΟΥΚΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Star) ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ 1992

ΚΟΝΣΟΛΑΣ – ΜΑΓΔΑΝΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΚΟΝΤΟΜΑΝΩΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΜΟΣΧΑ 1980

ΚΟΣΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ - ΤΡΙΓΚΩΝΗΣ               ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (470) ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΚΟΥΛΙΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΣΙΟΠΛΟΪΑ (Finn) ΤΟΚΥΟ 1964

ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΑΘΗΝΑ 2004

ΜΠΟΥΡΝΤΟΥΛΗΣ  ΠΕΤΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΤΛΑΝΤΑ 1996

ΜΑΣΟΥΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑ 1896

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΒΟΥΛΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΡΙΟ 2016

ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ – ΜΗΛΙΩΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΙΔΝΕΥ 2000

ΣΦΑΚΙΑΛΟΥ - ΠΑΠΠΑ/ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ ΑΘΗΝΑ 2004

ΤΣΙΛΗΣ - ΤΖΙΑΛΛΑΣ - ΧΡΗΣΤΟΥ – ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΡΙΟ 2016

ΞΥΛΟΥΡΗΣ - ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ - ΜΑΓΓΑΝΑΣ – ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (4Χ200) ΑΘΗΝΑ 2004

ΟΜΑΔΙΚΟ ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γιάννα Χρήστου, Παναγιώτα Λιόντη, Δήμητρα Μαγκανουδάκη, Νίκη Σιδηροπούλου) ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΟΜΑΔΙΚΟ ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (Constantine Manetas, Dimitris Costakos, Marios Basmatzian) ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Ασημακόπουλος, Βασιλόπουλος, Δημητρίου, Μαυρίδης, Ψύχας, Ρούσσιας, Τσάμης, Πιλαβάκης, Νικολαϊδης, Μαυροκορδάτος) ΑΜΒΕΡΣΑ 1920

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Βώσσος, Καπράλος, Κεφαλογιάννης, Αν. Παπαναστασίου, Γούνας, Σταθάκης, Κ. Γιαννόπουλος, Σελετόπουλος, Σιταρένιος, Μαυρωτάς, Μουδάτσιος, Στ. Γιαννόπουλος, Αρώνης) ΠΟΛΟ Λ.ΑΝΤΖΕΛΕΣ 1984

ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ – ΣΟΛΩΜΟΥ ΣΥΓΧ.ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΛΟΝΔΙΝΟ 2012

ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Βούλα Κοζομπόλη, Εύη Μωραϊτίδου, Αντιγόνη Ρουμπέση, Χριστίνα Τσουκαλά, Κατερίνα Οικονομοπούλου, Μαρία Τσουρή, Σταυρούλα Αντωνάκου, Αγγελική Γερόλυμου, Γεωργία Ελληνάκη, Σοφία Ιωσηφίδου, Γεωργία Λαρά, Κική Λιόση, Αλεξάνδρα Ασημάκη) ΠΟΛΟ ΠΕΚΙΝΟ 2008

ΠΟΖΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΜΟΣΧΑ 1980

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΠΡΙΝΤ (Δ. Γεωργαλής, Λ. Βασιλόπουλος, Γ. Χειμωνέτος) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

ΜΠΟΥΝΤΑ-ΓΚΟΥΝΤΕΝΟΥΔΗ-ΝΤΟΒΑ-ΧΑΛΚΙΑ ΣΤΙΒΟΣ (4Χ400) ΑΘΗΝΑ 2004

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ (Αναστασιάδου, Χριστοδούλου, Φτούλη, Γεωργίου, Γκουντά, Ιωάννου, Κουτσούδη, Πελεκάνου, Θαλασσινίδου) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΘΗΝΑ 2004

ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ 1956

 

ΧΡΗΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΑΘΗΝΑ 2004

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 22 Αυγούστου 2016 01:08

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.